fbpx
Lajme

Po përpiqeshin të ar ratiseshin nga çatia, po licia greke kap në flagrancë haj dutët shqiptarë

Dy shqiptarë kanë përfunduar në pra ngat e policisë greke, ndërsa një bashkëpunëtor i tyre është shpallur në kërkim nën akuzën e vj edhjes.

Ata u ar restuan në Argyroupolis, teksa po tentonin të hynin në një apartament. Lëvizjet e tyre të dyshimta u pikasën nga banorët e tjerë, të cilët lajmëruan menjëherë policinë, e cila ishte në gjendje t’i ndalonte teksa po përpiqeshin të arratiseshin nga çatia e një apartamenti ngjitur.

Policia greke bën me dije se autorët së bashku me një bashkëpunëtor tjetër i shpallur në kërkim, dhunuan hyrjet qendrore të shtëpive dhe duke përfituar nga mungesa e qiramarrësve që shfrytëzojnë ndërtesa të tilla gjatë verës, merrnin para dhe sende shtëpiake me vlerë.

Në posedim të tyre, si dhe në shtëpitë e tyre, u gjetën dhe sekuestruan doreza, kapele, telefona celularë, një çantë prej 80 Euro dhe një tabletë. Deri më tani, tre raste të tjera të vjedhjeve janë zbuluar në Argyroupoli dhe Alimos. Të arrestuarit u dërguan në Prokurorinë e Athinës, ndërsa hetimi për përfshirjen e tyre në vepra të tjera vazhdon. /Panorama/

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button