Lajme

U vaksinua me AstraZeneca, shuhet nga tromboza 52-vjeçarja

Një 52-vjeçare në Australi ka ndërruar jetë nga tromboza, disa ditë pas bëri vaksinën AstraZeneca. Lajmi u bë me dije nga mediat britanike, ku tregojnë se ky është ky është rasti i dytë në Australi, pas 48-vjeçares që v diq po në të njëjtat rrethana.

Ndërkohë, shkruajnë mediat e huaja, në Australi, rastet e vlerësuara si TTS pas vaksinës AstraZeneca janë deri më tani 48, me 35 të konfirmuara dhe 13 të mundshme.

Nga këta, 31 kanë dalë nga s pitali, 15 janë ende në spital, përfshirë një të shtruar në gjendje kritike në kujdes intensiv, ndërsa dy kanë vdekur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: