Lajme

Video/Pamje ‘apokaliptike’, Franca po bie. ‘jelekverdhët’ shkatërrojnë gjithçka

Franca po përballet me protestat më të dhunshme dhe më masivet që nga viti 1968 kur protestuan studentët.

Sot në mediat ndërkombëtare dhe në rrjetet sociale kanë qërkullur pamje dramatike ku ‘jelekverdhët’ i vënë flakën gjithçkaje që u del përpara.

Ata janë ngritur kundër rritjes së çmimit të karburantit, por tashmë kërkesat e tyre janë zgjeruar.

Për me tepër ndiqni videon:

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close