fbpx
Lajme

Vijon moti i nxehtë, dy qytetet ku temperatura do të arrijë 36°C

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës në relievet malore do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-10 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore hera-herës fiton intensitet deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë. Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Shkodër 24/35, Diell re, Kukës 17/29 Diell re, Lezhë 25/35 Diell re, Dibër 16/30 Diell re, Durrës 22/32 Diell re, Tiranë 22/36 Diell re, Elbasan 23/36 Diell re, Berat 17/37 Diell re, Vlorë 19/33 Diell re,Korçë 16/28 Diell re Gjirokastër 16/35 Diell re Sarandë 16/34 Diell re.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button