Lajme

“Zbërthehen” çantat e shqiptarëve në aeroport, policia italiane i gjen mish, qumësht, djathë dhe salcë

Si pjesë e kontrolleve të pasagjerëve që vijnë nga vendet të cilat ende nuk janë pjesë e Bashkimit Europian, agjentët doganorë në aeroportin e San Giuseppes, Itali, ndaluan dhe kontrolluan bagazhet e disa pasagjerëve të cilët vinin nga Tirana.

Gjatë kontrollit në çantat e shqiptarëve autoritetet gjetën mish, derivatet e mishit dhe shumë produkte qumështi për një total prej rreth 40 kilogramë.

Shqiptarët i kishin mbështjellë me qese plastike, ndërkohë të gjitha ishin pa etiketa dhe certefikatat e kërkuara të cilat autorizojnë futjen e këtyre produkteve në BE.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close