Categories Lajme

Lëndë narkotike në dyshek dhe në vazo, ‘fati’ tradhton shqiptarët

Arrestohen në flagrancë nga karabinierët e Ragusës dy të rinj shqiptarë, prangosja e tyre u bë gjatë kontrolleve kundër lëndëve narkotike. Patrullat e policisë po zhvillonin kontrolle mbrëmjen e së dielës dhe vunë re disa lëvizje të dyshimta madje edhe në zona të papritura.

Gjatë inspektimit të kryer në afërsi të parkingut të qendrës tregtare “Farms”, u vu re një makinë e dyshimtë, me të cilën drejtuesi u përpoq të arratisej nga karabinierët.

Sapo policia nisi kontrollet, u identifikuan dy shqiptarët përkatësisht 26 dhe 21 vjeç, i cili u soll në mënyrë të shqetësuar dhe nga kërkimi personal u gjet në posedim të 4 gram kokaine të ndarë në zona.

Policia shtriu kontrollin edhe në shtëpitë e tyre. Në banesën e më të riut, u gjetën edhe 2 gram kokainë e fshehur brenda një dysheku. Në shtëpinë e bashkatdhetarit, midis vazove të luleve në tarracë, u gjet një kavanoz që përmbante 17 gram kokainë.

Të dy shqiptarët janë vendosur nën arrest shtëpiak deri në vendimin përfundimtar nga gjykata.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa shiten e blihen dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 94.5 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Me babin s’kam folur, por…” Donald Veshaj telefonon LIVE mamin e Heidit, ja çfarë i thotë ajo

Donald Veshaj, i ftuar në ‘Cherry on Top’, mes të tjerash, ka komentuar lidhjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentoi të korruptonte policin pasi shkeli limitin e shpejtësisë, shoferi në telashe, rezultoi se…

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi tentoi të korruptonte policin, pasi shkeli…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Automjeti përplaset me motorin në aksin Lushnjë-Berat! Plagoset 62-vjeçari…

Një aksident ka ndodhur në aksin  “Lushnjë-Berat” rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm. Raportohet se…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Fundjavë e nxehtë, temperatura deri në 31 gradë celsius

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, falë ndikimit të…

LEXO ME SHUME