Categories Lajme

Lëndë narkotike nga Shqipëria, 41 persona kapen në Itali

Dy grupe kriminale janë goditur nga policia italiane për trafik droge nga Shqipëria drejt Italisë. Në pranga kanë rënë 41 persona, nga të cilët 30 në paraburgim dhe 11 të tjerë u lanë në arrest shtëpie.

Në hetim u vunë në total 55 persona gjatë operacionit të koduar “mesazhi i shkurtër”. Të gjithë të akuzuar për trafik droge, posedim të lëndëve narkotike, grabitje dhe armëmbajtje pa leje. Lënda narkotike e llojit kokainë, heroinë e marijuanë trafikohej nga Shqipëria drejt Barit në Itali.

Aktiviteti kriminal i dy grupeve është zhvilluar nga Tetori 2015 deri në Dhjetor 2017. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME