Lifestyle

E thjeshtë dhe pa kosto, ja si mund të bëhet maska në kushte shtëpie (Video)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video ku tregohet se si mund të bëhet një maskë për t’u mbrojtur nga COVID në kushte shtëpie pa asnjë kosto. Sipas videos, mjafton vetëm një copë e thjeshtë, vizohet maska përpara në formën që duhet, dhe në 2 minuta pasi bëhet dhe hapja për të future veshët maska është gati.

Në mars me fillimin e pandemisë u pa një abuzim nga farmacitë me rritjen e çmimeve të maskave teksa më pas u pa dhe një mungesë e tyre. Teksa shumë shtete morën përsipër që të financonin vetë shpërndarjen e maskave në popullatë.

STATUSI NGA MANASTIRLIU Çdo barrierë mbrojtëse e krijuar në kushte shtëpie mund të përdoret në ambientet e mbyllura. Ja një mënyrë e thjeshtë dhe pa kosto #RuaniShëndetin

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close