Lifestyle

Shalqi me kripë? Ja pse nuk duhet të humbisni këtë ‘eksperiment’

Nga e gjithë mirësia e frutave që vera ka për të ofruar, shalqiri patjetër që kryeson listat. Asgjë nuk është më freskuese sesa një fetë e ftohtë shalqiri e freskët në një ditë të nxehtë vere.

Sidoqoftë, pak e dinim se ekziston një hile super e thjeshtë që rrit jo vetëm aromën e shalqirit, por edhe përfitimet e tij shëndetësore, shtimi i kripës.

Nëse kjo ju duket pak e çuditshme, ju nuk jeni vetëm. Por ka shumë për të thënë për këtë këshillë të çuditshme. Aroma e kundërt e këndshme sjell vërtet ëmbëlsinë e një fete shalqi të freskët, dhe e bën atë të jetë edhe më i ëmbël.

Megjithatë, ajo që është me të vërtetë interesante është se si kripa ndryshon tërë strukturën e frutave. Në fakt, nëse kriposni një copë shalqi dhe e lini për disa minuta, do ta ndjeni shijen e veçantë.

Ka edhe disa përfitime shëndetësore. Kripa, e quajtur edhe natrium, është një elektrolit natyral. Elektrolitet ju ndihmojnë të qëndroni të hidratuar dhe të mbani ekuilibrin e lëngjeve në trup. Shtimi i një kripe në shalqi, në të vërtetë do të rrisë fuqitë hidratuese të frutave.

Tani që jeni bindur, gjithçka që do t’ju duhet është pak kripë. Filloni me sasinë më të vogël të kripës dhe shtoni më shumë sipas dëshirës. Lëreni të qëndrojë disa minuta dhe kënaqësia është juaja!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: