Categories Sport

Liga e Kombeve për vajza/ Kombëtarja mëson datat e ndeshjeve, debutojmë në shtëpi

Kombëtarja shqiptare për vajzat është njohur pak ditë më parë me skuadrat kundërshtare që do të ketë në Ligën e Kombeve, aty ku së bashku me Shqipërinë do të jenë edhe Irlanda e Veriut, Hungaria dhe Irlanda.

Ditën e sotme, UEFA ka zbardhur edhe kalendarin që skuadra do të ketë, ku fillimisht do të debutojmë ndaj Hungarisë në shtëpi në datën 22 shtator të këtij viti teksa eliminatoret do të mbyllen në datën 6 dhjetor në transfertë ndaj Hungarisë.

Ekipi Kombëtar do të luajë 2 ndeshje në shtator, 2 ndeshje në tetor dhe dy ndeshjet e fundit në muajin dhjetor. Skuadra jonë është në Grupin B1.

Kalendari i ndeshjeve të Shqipërisë së vajzave në grupin B1:

22/09/2023 Shqipëri – Hungari

26/09/2023 Irlandë e Veriut – Shqipëri

27/10/2023 Irlandë – Shqipëri

31/10/2023 Shqipëri – Irlandë

01/12/2023 Shqipëri – Irlandë e Veriut

06/12/2023 Hungari – Shqipëri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME