Categories Showbiz

Linda Rei: Do t’i mbushë mendjen Ramës për të plotësuar 8 kërkesat

Protesta e studentëve padyshim ka qenë një nga ngjarjet më të rëndësishme për shoqërinë shqiptare vitet e fundit. Prej 15 ditësh, studentët në të gjitha Universitet e vendit, bojkotuan mësimin dhe dolën duke protestuar për uljen e tarifave dhe si dhe për përmirësimin e kushteve në Universitete. Ato i parashtruan 8 kërkesa qeverisë dhe kërkuan plotësimin e tyre duke refuzuar negociatat me kryeministrin Edi Rama, pavarsisht dialogut që ai ka kërkuar me to.

Për këtë protestë kanë reaguar edhe personazhe të njohur të ekranit që i përkasin botës së shoëbizit e një ndër to është edhe Linda Rei.

Ajo ka postuar në Instastory foton e një pankarte ku lexohet: “O Linda, o Linda mbusha pak mendjen”, për të cilën studentët e kanë patur për bashkëshorten e kryeministrit dhe Linda Rei shkroi në kuadër të shakasë:

“Dua të jem intermediare midis studentëve dhe shokut Edi. Do ja mbush, mos kini merak, mendjen domethënë”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME