Categories Sport

Lionel Mesi drejt Inter Miamit? Zyrtari i MLS-së: Do të ishte e mrekullueshme, është lojtari më i veçantë në histori…

Shanset që Lionel Mesi të kalojë në MLS këtë verë janë rritur nga komisioneri i ligës, Don Garber. Inter Miami është lidhur me një lëvizje të dyfishtë të verës për të nënshkruar me “pleshti” dhe ish-shokun e tij të skuadrës te Barcelona, Serxhip Buskets në qershor.

Kontratat e dy lojtarëve me klubet respektivë skadojnë në verë dhe nuk ka asnjë konfirmim mbi planet e tyre për të rinovuar në këtë fazë. Pavarësisht besimit të dy klubeve për t’i mbajtur dy lojtarët, spekulimet mbeten të vazhdueshme mbi mundësinë për një transferim në SHBA.

Garber u pyet për pikëpamjen e tij për largimin e Mesi-t nga Europa në muajt e ardhshëm, pasi më parë ishte shprehur hapur për potencialin që yjet e moshuar t’i bashkohen MLS, për një kontratë të fundit të majme.

“Ne kemi të bëjmë me lojtarin ndoshta më të veçantë në historinë e lojës. Pra, kur ka zëra se ai është i lidhur me Inter Miami, kjo është fantastike. Nëse do të mund të ndodhte, do të ishte e mrekullueshme për MLS-në, e frikshme për Mesi-n dhe familjen e tij, dhe si çdo gjë me ne, ne përpiqemi të shfrytëzojmë çdo mundësi. Nuk mund të jap më shumë detaje, sepse nuk i kemi”, tha ai gjatë një interviste për “The Athletic”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME