Categories Sport

Manchester United rikthehet pas një viti mungese në Champions, Liverpool mbetet jashtë

Man United është rikthyer në Champions pas një viti mungesë. Ekipi i Ten Hag mposhti 0-1 në transfertë Burnemouth në javën e 37 të Premier League.

Kjo fitore e mban United në vendin e 4 duke i siguruar Champions League pas një sezoni ulje ngritje.

Sa i përket ndeshjes, goli i vetëm u realizua nga Casemiro në minutën e 9′.

Ndërkohë, Liverpool mbeti jashtë Champions League.

The Reds barazuan 1-1 me Aston Villa. Miqtë shënuan të parët me Ramsey, ndërsa Firminho realizoi në limit golin e barazimit. Nga sezoni i ardhshëm të kuqtë do të luajnë në Europa League.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME