Categories Lajme

Masakra në “Don Bosko”/ Artan Hoxha: Ja çfarë do të ndodhë nëse reagon grupi kundër Ervis Martinajt

 Gazetari investigativ, Artan Hoxha deklaron se siguria në vend u vërtetua se është e brishtë, pas masakrës që ndodhi një ditë më parë në një lokal në zonën e ‘Don Boskos’, në kryeqytet. I ftuar mbrëmjen e sotme në ‘TPZ’. Hoxha ngriti pyetjen se çfarë mund të ndodhë në vend nëse pas kësaj masakre, të reagojë grupi i përfshirë në eliminimin e Ervis Martinajt.

‘Dëgjova kryeministrin që tha se këtu nuk ka punëtorë. Në këtë fushë, në krimin e organizuar pagesat janë më shtrenjtë, 500 mijë euro. Italianë, grekë, rusë ka pasur këtu, janë kapur, pra kemi sjellë vrasës me pagesë nga jashtë që të kryhen këtu vrasjet. 

Ata dëshmuan sesa e brishtë është siguria në vend. Imagjinoni sikur aleanca tjetër, e përfshirë tek eleminimi i Martinajt të reagojë.‘- tha ndër të tjera gazetari.

Masakra ndodhi një natë më parë në Don Bosko. Dy persona qëlluan me breshëri plumbash në drejtim të lokalit të Fatjon Muratit duke lënë të vdekur banakieren Mimoza Paja, 60 vjeçe dhe pesë të tjerë të plagosur, mes tyre dhe një vajzë 10-vjeçare që u dëmtua nga xhamat e thyer.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME