Categories Covid-19

Mbi 5 mijë raste të reja 69 viktimà nga Covid në Greqi

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 5641 raste të reja me Covid. Me këtë shifër numri i përgjithshëm i rasteve është 1.049.936

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 214 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2964 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Sipas të dhënave, 69 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e Covid. Ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 20 126 vdekje. 95.2% kishin sëmundje shoqëruese.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Covid-19 Lajme

Asnjë humbje jete nga Covid-19 në vend, ja sa raste të reja janë shënuar brenda 24 orëve

43 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID në 24 orët e fundit në vendin tonë.…

LEXO ME SHUME
Categories Covid-19

Dalin shifrat e Covid për ditën e sotme!

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 864 testime, 48 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete dhe 45…

LEXO ME SHUME
Categories Covid-19 Lajme

79 qytetarë të infektuar me COVID, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit nga situata pandemike…

LEXO ME SHUME
Categories Covid-19 Lajme

Alimehmeti ndan lajmin e mirë: Sot, dita e parë që nuk kam asnjë pacient me koronavirus

Epidemiologu i njohur, Ilir Alimehmeti ka ndarë sot me të gjithë një lajm të mirë.…

LEXO ME SHUME
Categories Covid-19 Lajme

Doza e katërt e vaksinës, Alimehmeti: Nuk ka kuptim të bëhet

Duke filluar nga dhjetori i vitit të shkuar, Izraeli u bë vendi i parë në…

LEXO ME SHUME