Categories Lajme

Me rezultate të shkëlqyera, shqiptari garon në finalen kombëtare të kampionatit të matematikës në Itali

Julian Lumi një shqiptar në Itali ka arritur të shkëlqejë nga rezultatet e larta mësimore. Siç raportojnë mediat italiane Julian Lumin ka dalë i pari në matematike në shkollën e mesme “Amedeo di Savoia” në Pistoia të Toskanës.

Gjithashtu Julian Lumi është kualifikuar për në finalen kombëtare të kampionatit të Lojërave Matematikore që do të mbahet më 25 maj në Bocconi i cili është një universitet privat në Milano në Itali. Ndërkohë falmilja e Julian Lumit është e lumtur për rezultatet e shkëlqyera të djalit të tyre.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME