Categories Lajme

“Më vodhi 13 mijë euro”/ I mori djalin e mitur ish-partneres në Vlorë dhe u arratis në Kosovë, autori i dyshuar: Si qëndron e vërteta

Një 51-vjeçar nga Kosova, i cili është shpallur në kërkim nga policia e Vlorës, për një ngjarje në Llakatund të shtunën e kaluar, pasi akuzohet se ka dhunuar nënën dhe djalin e ish-partneres së tij dhe më pas i ka vënë zjarrin banesës, flet nga arratia.

Haki Barjami, nga arratia tregoi se si kishte vendosur që t’i merrte fëmijën e mitur ish-partneres së tij nga Vlora, dhe më pas kishte udhëtuar drejt Kosovës. Ai lëshoi akuza në drejtim të ish-partneres, ndërsa shtoi se ajo ka braktisur fëmijët për të dashurit.

“Plaka mezi ma hapi derën e shtëpisë, se donte djali biberonin. Ika në polici që të sqarohesha. Unë doja që djali im mos të shkonte në Greqi, dmth të dilte jashtë shtetit. I thashë; ec te shpia se nuk e ke mirë. Nuk dua më tha. I hipi makinës dhe vijë në shtëpi. Ika në Kosovë. Ia lashë dhe djalin asaj.

Erdha në shtëpi. Me merr motra e saj në telefon. Më tha; gruan dhe çunin e ke atje. pse të zë vendi? Pse nuk e merr vajzën. Unë shkova atje, në Vlorë. Kur shkoj te porta e tyre ishte dera mbyllur. I kishte treguar Bana se po vjen Hakiu. Shkoj atje, dhe vëlla i saj u ngrit. Ai është njeri.

Ajo më tha; nuk të dua më. ‘Ok’ i thashë, por dua të marr çunin. Po rri atje nja 2 orë me çunin. Hajde ti te nëna jote dhe merr djalin. E mora çunin shkova te porta e tyre. Asnjë nuk erdhi. E kisha djalin tim me vete dhe i them; a të nisemi për Kosovë, se këta se kanë ndërmend të vijnë. Të lë unë çunin tim rrugëve?! Ika unë. Në 8 të mëngjesit më merr në telefon. I thash mos më merr në telefon.

Më tha; ke marrë djalin në Kosovë? Po i thash. Çuni im i ka të gjitha gjërat këtu. Si po mendon ti? Mos më thirr më këtë punë. Nëse do të vish te shtëpia, hajde. Ishte shtatzënë, 4 muajshe shtatzënë. Ajo abortoi. Ajo 18 aborte? Jo! Janë gënjeshtra. Dua të di se kush ia dha ato ilaçe. Si e hodhi fëmijën tim në kosha të plehrave. Shkoj në spital, ajo ishte njohur e një djalë në Gjermani.

Si u shërua, e mori gocën 17-vjeçe dhe la vetëm në rrugët e Athinës. Ajo u martua në Gjermani. Iku e martua. Më ka marrë 12-13 mijë euro, më ka vjedhur gjithçka. Njërin fëmijë e la në Greqi, tjetrin e la te nëna, pa drita, pa ujë, për dashnor. Tjetrin e la në Kosovë. Po ça femre është kjo moj?”, tha Barjami për emisionin ‘Me zemër të hapur’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTO/ Shpërthimi me tritol në banesën e Ilir Koçiljas. Ja çfarë mesazhi u gjet në murin e shtëpisë

Një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Durrësit mbrëmjen e së hënës. Banesës së Ilir Koçiljas,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lezhë/ Apeli lë në fuqi pezullimin e kreut të Kadastrës dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME