Categories Sport

Merr fund dilema Elton Cale,futbollisti planifikohet titullar që në ndeshjen me Partizanin

Braziliani qe sezonin e kaluar ishte pjese e Kukesit,ju bashkua Flamurtarit gjate merkatos se veres,por deri me tani nuk ka arritur dot te luaje per shkak te pretendimin nga Kukesi se futboloisti kishte nenshkruar nje kontrate me keta te fundit.

Por duket se tashme fale nje marreveshje mes Kukesit dhe Flamurtrait,lojtarit i eshte dhene drita jeshile per te zbritur ne fushe qe kete te premte me fanelen e Flamurtrait. Vete lojtari eshte dukur qarte mjaft entuziat qe me ne fund pas nje kalvari kater mujor tashme do te zbrese ne fushe dhe do te luaje.

“I kenaqur qe do te luaje dhe me ne fund eshte zgjidhur gjithcka ,pasi kishte nje ngerç qe me pengonte dhe kjo eshte dicka e mire qe me ne fund do te jem gati per te luajtur”.

“Titullar apo jo ndaj Partizanit. Kete e vendos traineri” -komenton Kale, “Dhe nese shenoj, e rendesishme te fitoje Flamurtari,jam ketu per te ndihmuar skuadren”.

Flamurtari dhe Partizani luajne te premten ne oren 18 ne Vlore dhe traineri Ilir Daja ka tashme nje force me shume ne fushen e lojes si braziliani Elton Kale,ndersa do te vijoje te mungoje per shkak demtimi Danilo Alvesh.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME