Categories Sport

Messi drejt rikthimit te Barcelona, por drejtuesit e klubit thonë se s’kanë biseduar…

Barcelona nuk i ka nisur ende kontaktet me Lionel Messin për rikthimin e tij në “Camp Nou”.

Ylli argjentinas qëndroi këto ditë në Spanjë dhe u tha se aty e ka shfrytëzuar rastin për të diskutuar me drejtuesit e klubit katalunas për një rikthim eventual në verën që vjen.

Megjithatë, drejtuesit e klubit thonë se s’kanë biseduar për këtë punë.

Por, s’ka dyshim se kampioni i freskët i botës do të donte të rikthehet në klubin e fëmijërisë, me të cilin fitoi gjithçka në futboll.

“Ne nuk e kishim asnjë kontakt me Messin. Ai vërtet do të donte të vinte për vizitë në qytetin e Barcelonës, ishte këtu për disa ditë, por ne nuk kemi biseduar për rikthimin e tij”, deklaroi drejtori i Barcelonës, Mateu Alemany për “DAZN”.

Messi është duke e kaluar sezonin e dytë në fanellën e Paris Saint-Germainit, ku ishte transferuar më 2021 si lojtar i lirë pasi vendosi të largohej nga Barcelona.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME