Categories Sport

Messi e pranon se është penduar për veprimet e tij në ndeshjen ndaj Holandës (Video)

Lionel Messi ka dhënë intervistën e tij të parë që nga fitimi i Kupës së Botës në Katar dhe ka pranuar se “ai nuk ishte modeli që donte të ishte” gjatë çerekfinales së Argjentinës kundër Holandës.

Momenti i parë i diskutueshëm i Messit ishte pas golit të tij, kur ai vendosi duart tek veshët dhe qëndroi duke e shikuar trajnerin e Holandës, Louis van Gaal. Në një intervistë për Andy Kusnetzoff në Paris, Messi pranoi se nuk ishte momenti i tij më i mirë.

“E vërteta është se jo (nuk e kam përgatitur). Nuk më pëlqeu. Doli në moment dhe po, e dija se çfarë ishte thënë para ndeshjes, çfarë kishte thënë. Disa nga shokët e mi të skuadrës më thanë ‘a e pa atë që tha’ me qëllim. Ne ishim 2:0 dhe më pas në atë kohë, nuk më pëlqen ajo që bëra, ajo që ndodhi më vonë me ‘ik, shko, budalla’. Këto janë momente tensioni të madh, shumë ankthi, gjithçka ndodh shumë shpejt dhe nuk keni kohë të mendoni për asgjë. Në fakt, asgjë nuk ishte planifikuar, ndodhi kështu dhe siç them unë, nuk është një imazh që më pëlqen ta jap”, tha fillimisht 35-vjeçari.

Momenti “Ik, shko, budalla” u bë i famshëm në mbarë botën. Në zonën e intervistave pas ndeshjes, Messi pati një “përplasje” me sulmuesin holandez, Wout Weghorst.

Lidhur me këtë, sulmuesi i Paris Saint-Germainit deklaroi: “Unë isha në zonën mikse dhe ndeshja sapo kishte përfunduar. Gjithçka që doli ishte e natyrshme, shumë gjëra kishin ndodhur në fushë me atë lojtar, në realitet dhe me disa të tjerë. Në momentin e tensionit, përballjeve, kur loja shkon kështu, ‘ethet’ me arbitrin gjithashtu”. Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” u kritikua për veprimet pas asaj ndeshje, por tani edhe mund të vlerësohet se ka pranuar që nuk duhej të reagonte në atë mënyrë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Mario Mitaj flet me zemër: Kam lindur në Athinë, por s’jam grek, E dua Shqipërinë, jam patriot!

Një nga më të mirët në dy miqësoret që Kombëtarja shqiptare zhvilloi, ishte Mario Mitaj.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Zbulohet kush pagoi 1 milion euro për të liruar Dani Alves nga burgu, nuk është Neymar

Ish-shoku i skuadrës i Dani Alves te Barcelona, Memphis Depay, thuhet se i ka paguar…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sokol Kushta: Kombëtarja dhe trajneri dje fituan Brojën, Sylvinho tregoi se di të ndryshojë

Sokol Kushta, legjenda e futbollit kuqezi, në një reagim në rrjetet sociale, vlerësoi lojën e…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbi 20 mijë bileta të shitura/ Sylvinho tenton të ndryshojë ujërat, Statistikat flasin për suedezët

Shqipëria do të zhvillojë sonte në mbrëmje testin e dytë miqësor kundër Suedisë në Stokholm.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“E dimë forcën tonë, jemi të bashkuar”, Sylvinho dhe Ramadani flasin para ndeshjes me Suedinë

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e dytë miqësore të muajit mars ndaj Suedisë. Trajneri…

LEXO ME SHUME