Categories Lajme

”Mirë Lleshi doli i pastër, po për Dakon çfarë mendoni?”, Knut Fleckenstein: Nuk jam gjyqtar!

Raportuesi i BE për Shqipërinë, Knut Fleckenstein në një konferencë për mediat, ku ishte me ambasadorin Soreca, ka deklaruar se problemet në lidhje me reformën në drejtësi të zgjidhen sa më shpejtë, në mëyrë që vendi t’i japë fund problemeve që kanë të bëjnë kryesisht me krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve Fleckenstein u bë palë dhe në përplasjen mes presidentit Meta dhe kryeministrit Rama për dekretimin e Sandër Lleshit në krye të ministrisë së brendshme.

Sipas raportuesit në Gjermani ka informacione se Lleshi gëzon një reputacion mjaft të mirë dhe se plotëson të gjitha kushtet për të qenë në krye të Ministrisë, po Fleckenstein tha më tej se ndoshta Meta ka informacione që ai nuk i di. Në këtë kuadër gazetarët e pyetën raportuesin e BE-së dhe për rastin Dako, rast të cilin ai u mundua ta tejkalonte duke thënë se nuk ishte gjyqtar.

“Ju i dini gjërat edhe më mirë se unë se jeni këtu. Unë besoj që nesër do të shkoj nesër në shtëpinë time në Gjermani dhe unë nuk jam gjyqtar, duhet të lejohet që prokuroria të bëjë detyrën e saj. Në Gjermani për Lleshin ka informacione pozitive, u shpreh Fleckenstein.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME