Categories Lajme

“Mirëmëngjesi kryeministër!”, ironia e Deputetes: Vlora si Venecia

Deputetja e Vlorës, Nada Meçorapaj ka ironizuar kryeministrin Edi Rama. Ky i fundit e ka bërë zakon tashëm që çdo mëngjes uron shqiptarët për një ditë të mbarë me një video nga investimet, apo projektet e “Rilindjes”. Deputetja Meçorapaj, duke marrë “hua” këtë zakon të kryeministrit, i ka uruar mirmëngjesi kryeministrit me pamje nga Vlora e përmbytur nga shirat.

Nga Nada Meçorapaj, deputete e Vlorës

Me keto pame nga Vlora i uroj Miremengjes Kryeministrit! Me cfare ka tepruar nga projektet e tjera te Rilindjes urbane u be i mundur venecizimi i Vlores.
Mezi presim fishekzjarrët qe do te ndriçojnë qiellin, detin dhe rrugët lumore te qytetit.
Mos harro gondolat!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen magazinën në “shtëpi bari”, arrestohet pronari dhe drejtori i OSHEE në Peqin

Pronari i një magazinë që përdorej për kultivimin e drogës është arrestuar së bashku me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Babai plagos të bijën dhe vret veten/ Vajza në prag divorci, çfarë e shkaktoi tragjedinë në Lushnje

Lushnja u trondit ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë kur babai Behar Musaku…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tre vëllezër në banesë, kush ishte “shënjestër” e tritolit në Fushë Krujë?

Janë zbardhur detaje të reja nga shpërthimi me lëndë plasëse që u regjistruar mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Krimi i rëndë/ Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) të shtunën në Vlorë

Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) këtë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksidenti i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, shoferja në gjendje kritike

Një aksidenti i rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në aksin Kuç-Qeparo. Mësohet se një…

LEXO ME SHUME