Categories Lajme

Ndahet nga jeta në moshën 107-vjeçare gruaja më e vjetër e Peqinit, nënë e 8 fëmijëve

Gruaja më e moshuar në qytetin e Peqinit Xhemile Vogli, është ndarë dje nga jeta në moshën 107-vjeçare. Ajo ishte e mbijetuara e vetme më e moshuar në Bashkinë e Peqinit e lindur në shekullin e 20 -të dhe humbi jetën në shtëpi këtë fundjavë, raporton gazetari i Vizion Plus Ben Boriçi. 107-vjeçarja ishte nënë e 8 fëmijëve dhe gjyshe e dhjetëra nipërve dhe mbesave. Po ashtu e moshuara madje ishte bërë disa herë stërgjyshe.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME