Categories Lajme

Nëna bashkohet me të birin pas 8 ditësh, djalin e kishte rrëmbyer vjehrra

Kanë marrë fund vuajtjet e nënës nga Durrësi Ile Gjuni, e cila prej një jave nuk rreshti me thirrjet në media dhe në Polici për rrëmbimin e djalit të saj 3-vjeçar Amiri.

Ajo akuzonte vjehërrinë për rrëmbimin e të birit, dhe për këtë bëri një denoncim në Polici. Nëna 23-vjeçare e të miturit jeton te prindërit e saj, pasi bashkëshorti kishte ndërruar jetë në një aksident rrugor. Ileja e dërgonte të birin çdo fundjavë të prindërit e bashkëshortit, por të shtunën e 13 prillit gjyshërit Rexhep e Bahrije Gjuni nuk kishin pranuar ta kthenin te e ëma, duke pretenduar se donin ta rrisnin vetë.

Fotoja e të voglit u shpërnda në shumë pika kufitare, ndërkohë që policia arrestoi gjyshi Rexhep Gjuni, 60-vjeç dhe Arben Selaj, vëllai i gjyshes së djalit 3-vjeçar. Në kërkim u shpall gjyshja Bahrije Gjuni, 57-vjeçe, dhe vëllai tjetër i saj Flamur Selaj, 43-vjeç.

Pas shumë bisedimeve, këtë të shtunë Ileja u bashkua me të birin, e teksa u pyet nëse do ta lejonte djalin të takohej përsëri me gjyshërit, tha: E di prokuroria!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME