Categories Lajme

Nëna shet vajzën e saj 4-vjeçare për 3 mijë euro

Një nënë nga Afganistani ka pranuar se ishte e detyruar të shesë vajzën e saj 4-vjeçare, vetëm e vetëm për të përfituar ushqim.

Ajo madje tregoi për CNN se shumë familje në Afganistan e bëjnë diçka të tillë.

Gruaja vendosi të shiste vajzën e saj të vogël Akilën tek një burrë i vjetër.

Çmimi i shitjes sipas saj ishte 3 mijë dollarë, ndërsa deri tani ka marrë vetëm 70 dollarë.

Burri i saj ishte vrarë, ndërsa thekson se e ka bërë këtë gjë për të ushqyer fëmijët e tjerë.

Familja e burrit të moshuar që ka blerë vajzën nga ana tjetër pranon se e ka blerë për t’u martuar, dhe se mosha e vajzës nuk ka rëndësi për ta.

Historia ka shokuar mijëra njerëz në të gjithë botën, teksa këto familje ndihen të pafuqishme përpara çdo zgjidhje tjetër.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME