Categories Lajme

Nga Borshi kandidati i PS Jorgo Goro ka marrë një tjetër mbështetje të fortë

Himara do te vijoje te drejtohet nga Partia socialiste dhe Jorgo Goro edhe ne kater vitet e ardhshme. Nga Borshi kryetari i bashkise Himare dhe kandidati i PS Jorgo Goro ka marre nje tjeter mbeshtetje te forte te banoreve per te vijuar projektetet e nisura ne Borsh dhe gjithe bashkine e Himares,me qellim qe kjo zone te vijoje te jete kryeqendra e zhvillimit te turizimit dhe jo vetem.

Ne fjalen e tij deputeti Vullnet Sinaj ka theksuar se ecja perpara vjen vetem nga projektet e qeverise shqiptare,ku Himara do te vijoje nen drejtimin e Jorgo Goros,te coje para keto investime.

Duke u ndalur tek kandidati tjeter,deputeti Sinaj ka theksuar se banoret e Borshit dhe Himares nuk genjehen nga veprimet e kundershtarit,me tentativat e tij per blerje vote .

Vullnet Sinaj,  Ne kemi punuar dhe do vijojme te investojme edhe ne kater vitet e ardhshme,me projekte te rendesishme nga qeveria shqiptare dhe bashkia Himare.

Pune dhe investime jane realizuar gjate ketyre viteve,por te tjera nderhyrje do te prekin Himaren dhe Borshin edhe ne mandatin e ardhshem,aty ku synojme ta kthejme kete zone,ne piken kryesore te zhvillimit,per banoret dhe bizneset—ishin fjalet e kandidatit Jorgo Goro.

Jorgo Goro \ Nga Borshi banoret e zones kane vleresuar punen e Goros ne drejtim te bashkise Himare,dhe te sigurte se edhe ne kater vitet e ardhshme do te vijohet me projekte te rendesishme per kete zone.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME