Categories Lajme

Zan Çaushi bën një tjetër tentativë për t’u liruar nga burgu

Ish-kreu i bandës famëkeqe të Vlorës, Myrteza (Zani) Caushi ka bërë një tjetër tentativë për të fituar lirinë, ndonëse është i dënuar me burgim të përjetshëm.

Ai ka kundërshtuar vendimin e gjykatës së Matit për rrëzimin e kërkesës për ulje të dënimit, duke kërkuar përllogaritje të ditëve të vuajtjes së dënimit në burg.

Më herët ai ka bërë edhe dy kërkesa të tjera, me arsyen se është rehabilituar, por i janë refuzuar.

Njoftimi:

Detajet e Çështjes:

Nr. i çështjes: 82000-00274-00-2023

Tipi: Penale

Titulli i çështjes: MYRTEZA CAUSHI

Dorëzuesi: GJYKATA E RRETHIT GJYQESOR MAT

Data e regjistrimit: 27.04.2023

Tipi i çështjes: Ç.P.Fazën e Ekzekutimit / Kerkese per uljen e mases se denimit

Inicializuar: Ankim Ndaj Vendimeve Për Juridiksion Dhe Kompetencë Penal

Statusi i çështjes: Regjistrim

Ardhur prej: Gjykata shkallës së parë Mat

Objekti i padisë/akuzës: Ulje denimi.

Baza ligjore: Neni 75 i ligjit “Per te drejtat dhe trajtimit e te denuarve me burgim dhe te paraburgosurve”.

Objekti i kundërpadisë:

Baza ligjore e kundërpadisë:

Palët:

Kërkues: MYRTEZA CAUSHI

Palë e Interesuar: INSTITUCIONI I EKZEKUTIMEVE TE VENDIMEVE PENALE BURREL

Relatori: Sander Simoni

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrasja e biznesmenit Edmond Papa, Gjykata e Tiranës refuzon kërkesën e dy autorëve të dyshuar për gjykim të shkurtuar

Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Andrew Bodes dhe Albano Velos,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sekuestrohen pasuri me vlerë 300 mijë euro në Tiranë! Ja kujt i përkasin

Një pasuri me vlerë 300 mijë euro është sekuestruar, pasi dyshohet se e kanë burimin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohet për shpërdorim detyre, pezullohet efektivi në Vlorë

Pezullohet efektivi në Vlorë. Mësohet se nënkomisari me inicialet M.Q., akuzohet për shpërdorim detyre. “Agjencia…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

N*do në Durrës, turisti përfundon në Polici

Një turist është bërë lajm në Durrës dhe ka shqetësuar komunitetin. Me çantë pas shpine,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Hajduti vjedh çantat dhe paratë nga makina e turistit në Vlorë, arrestohet 36-vjeçari

Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet të parkuar, identifikohet, kapet dhe…

LEXO ME SHUME