Categories Lajme

Ngjarje e rëndë në Durrës/Keqbërësit lidhin familjen dhe marrin peng djalin e tyre

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës, ku persona të maskuar kanë grabitur familjen e një biznesmeni.

Sipas të dhënave të para, mësohet se grabitësit kanë lidhur të gjithë anëtarët e familjes, dhe kanë marrë të gjitha paratë që ndodheshin në shtëpi, rreth 10 mijë euro.

Gazetarja Elitjona Doko, raportoi për Fax News se teksa janë larguar kanë marrë peng edhe djalin e biznesmenit për siguri, ndërsa e kanë lënë të lirë disa kilometra larg shtëpisë. Mësohet se kanë qenë 3 persona të armatosur dhe të maskuar, ata që kanë kryer grabitjen.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj si dhe vënien e autorëve para drejtësisë, ndërsa janë ngritur postblloqe në të gjitha pikat hyrëse dhe dalëse të Durrësit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrasja e trefishtë në Memaliaj, shoqërohen në polici 27 persona!

27 persona janë shoqëruar në polici në lidhje me masakrën e ndodhur dy ditë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ngjarja në Gramsh, policia mohon se ishte atentat: Ja nga se u shkaktua shpërthimi në mjetin e dy vëllezërve

Policia ka përfunduar hetimet paraprake lidhur me ngjarjen e sotme në Gramsh, ku një automjet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Thuajse dy javë më parë ishte e vështirë të siguroje për fundin e korrikut apo…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Greqi, plagoset 62-vjeçari, makina tërheq zvarrë shqiptarin

Një 62-vjeçar me origjinë shqiptare mbeti i plagosur pas një aksidenti rrugor në zonën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Black out”, Microsoft: Preku mbi 8.5 milionë pajisje windows

Gjiganti Microsoft njoftoi se më shumë se 8.5 milionë kompjuterë në gjithë botën u përballën…

LEXO ME SHUME