Categories Lajme

Njerëz të papërgjegjshëm kanë djegur këtë sipërfaqe në zonën e kodrës së “Kuzum Babasë” duke dëmtuar rëndë tubon kryesore të Depos së Ujit

Papërgjegjshmëria e qytetarëve lë pa ujë 🚰 qytetin e Vlorës! ➡️ Njerëz të papërgjegjshëm kanë djegur sot këtë sipërfaqe në këtë zonë të kodrës së “Kuzum Babasë”, duke vendosur zjarr 🔥 e duke dëmtuar rëndë tubon kryesore të Depos së Ujit 🚰 ➡️

Pas kësaj ngjarjeje dhe konstatimeve të grupeve të specialistëve tanë, është arritur në konkluzionin se për zëvendësimin e tubos 💦 duhet të stakohet Stacioni kryesor i Ujësjellësit. 👉 Në këto kushte i gjithë qyteti nuk do të furnizohet me ujë 🚰 pasditen e sotme. ✅ Kërkojmë mirëkuptimin tuaj! Ujësjellës Kanalizime sh.a Vlore

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME