Categories Lajme

Njihuni me 58-vjeçarin pedofil të cilit i gjetën 3.5 milionë dollarë dhe imazhe të Hitlerit në banesë (Foto))

Sipas raporteve, policia në Rio de Janeiro në Brazil ka gjetur një sasi të madhe të uniformave naziste, relike dhe armë me vlerë gati 3.5 milionë dollarë në shtëpinë e një pedofili të dyshuar. Aylson Proenca Doyle Linhares, 58 vjeç, u arrestua të martën pasi një çift në lagjen e tij e akuzoi atë për abuzim me djalin e tyre 12-vjeçar, sipas komisarit të policisë Luis Armond.

Policia tha se gjeti më shumë se 1.000 objekte të lidhura me nazistët në shtëpinë e të dyshuarit, përfshirë imazhe dhe bustet e Adolf Hitlerit, uniforma, botime, piktura, shenja, flamuj dhe medalje të Rajhut të Tretë, sipas Reuters.

I dyshuari 58-vjeçar u arrestua të martën pasi prindërit nga lagja e tij lokale e raportuan atë për dyshimin e abuzimit me djalin e tyre 12-vjeçar. Policia civile e Rio -s tha se zbuloi më shumë se 1.000 artikuj në shtëpinë e Linhares, përfshirë uniformat naziste, revistat periodike, pikturat, shenjat naziste, imazhet e Adolf Hitlerit, flamujt dhe medaljet e Rajhut të Tretë.

Ata gjithashtu gjetën armë dhe municione të gjetura të epokës së Luftës së Dytë Botërore, së bashku me një dokument identifikimi nazist të modeluar i kompletuar me të dhënat personale të Linhares. Magazina u zbulua pasi policia shkoi në shtëpinë e atij burri për të kryer një urdhër arresti nën dyshimet se ai kishte përdhunuar një të mitur dhe kishte abuzuar me fëmijët e tjerë në rajonin Vargem Grande në perëndim të qytetit.

Linhares u akuzua për posedim të paligjshëm të armëve, diskriminim racor dhe pedofili, pasi policia gjeti gjithashtu fotografi të të miturve në pronën e tij sipas Luis Armond, detektivit kryesor përgjegjës për rastin. Armond e përshkroi Linhares si një psikopat dhe vlerësoi se koleksioni i tij tronditës, për të cilin policia tha se përmbante ‘materiale monstruoze’, vlente disa miliona euro.

“Ai është një djalë i zgjuar dhe i artikuluar, por ai është mohues i Holokaustit, është homofob, është pedofil dhe thotë se gjuan homoseksualët,” tha Armond për Reuters. “Unë nuk jam mjek, por ai më duket një psikopat i çmendur.”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME