Categories Lajme

EMRAT \ Operacion i madh anti-droge në Itali, 45 të arrestuar, mes tyre 31 gra e burra shqiptarë

Një operacion i madh i policisë italiane në zonat Alba dhe Bra ka çuar në arrestimin e 45 personave që merreshin me shpërndarjen e drogërave të forta, mes tyre edhe dhjetra shqiptarë.

Hetuesit italianë thonë se përmes klientëve mundën të bien në gjurmët e shpërndarësve të drogës, duke identifikuar edhe bazat e tyre.

Policia thotë se mes 45 të arrestuarve, 14 janë shtetas italianë dhe 31 janë shtetas shqiptarë. 16 persona të tjerë janë ende në kërkim pasi operacioni është duke vijuar, raporton Voxnews.al.
Gjatë kontrolleve janë sekuestruar:

Pistoletë gjysmë automatike

6 fishekë të tjerë

Një banesë e përshtatur për kultivim kanabisi

Materiale për peshimin dhe paketimin e drogës

Disa nga shqiptarët e arrestuar gjatë mega-operacionit:

Serxho Avdulla, datëlindja 08.28.1999

Florjan Perlika, i njohur si “Marco”, datëlindja 07.13.1994

Mevlut Shkalla, datëlindja 06.05.1997

Mateo Ceka, datëlindja 29 gusht 2003

Alfred Gjohilani, datëlindja 10.01.1983

Albert Hashimi (Albert Gjonaj), datëlindja 08.30.1985

Emanuel Lleshi, datëlindja 03.05.1992

Angjelin Lokani, datëlindja 06.07.1987

Lorenc Dogs(i), datëlindja 07.11.2003

Renato Shkoza, datëlindja 16 gusht 1995

Klaudio Topalli, datëlindja 02.09.2003

Zef Gjoni, datëlindja 03.22.1982

Irena Gjoni, datëlindja 02.01.1990

Eliona Lokani, datëlindja 08.25.1997

Mirela Lufi, datëlindja 5.08.1986

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Qendra “Vizioni i Gjelber”, në kuadër të Ditës Ndërkombetare të Egjiptianëve të Ballkanit, realizoi një takim të hapur

Qendra “Vizioni I Gjelber” , ne kuader te Dites Nderkombetare te Egjiptianeve te Ballkanit, realizoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME