Categories Lajme

Partia Demokratike dega Sarandë festoi sot 28 vjetorin e krijimit të saj

Partia Demokratike dega Sarandë festoi sot 28 vjetorin e krijimit të saj . Më 12 Janar të vitit 1990 u themelua Partia Demokratike e Sarandës , forca e parë politike opozitare në qytetin tonë. Vetëm pak kohë pas nisjes së Lëvizjes Studentore, 90 intelektualët, sarandiot vendosën të krijojnë forcën e re politike të qytetit . Ky përvjetor e gjeti Partinë Demokratike të Sarandës me një aktivitet festiv .Merrnin pjesë Fatbardh Kadilli,  kryetari I PD Sarandë Hariz Mema, gjithashtu merrnin pjesë Deputetja Vlorës Nada Mecorapaj, Kryetari I sapozgjedhur I PD Vlorë Genc Deromemaj ,sekretarja e PD Barije Isufi dhe të tjerë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME