Categories Lajme

Pasaportat e kartat në “IdentiTek”, kuponet e vjetër do të jenë të vlefshëm

Nëse keni blerë një kupon të vjetër për pajisjen me dokumentet e identifikimit biometrik ai nuk është i pavlefshëm.

Mjafton të paraqiteni në çdo zyrë të Postës Shqiptare dhe kuponin e vjetër e shndërroni me një të ri, pa asnjë pagesë shtesë.

Nga sot në zyrat e Postës Shqiptare janë në shitje edhe kuponët për shërbimin me procedurë të përshpejtuar, pra marrjen e pasaportës për dy deri në tre ditë pas aplikimit.

Prej një gushtit dokumentet e identifikimit si kartat dhe pasaportat biometike prodhohen nga kompania shtetërore “IdentiTek”.

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ishte në një nga zyrat e saj ku beri edhe rinovimin e pasaportës së tij biometrike.

Kalimi nga privati te shteti nuk solli ndryshim te çmimit për dokumentet e identifikimit.

Kartat dhe pasaportat kanë të njëjtën vlerë, përkatësisht 1500 dhe 7500 lekë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME