Categories Kuriozitete

Për famë dhe klikime! Rrëzoi avionin dhe tha se ishte aksident, arrestohet YouTuber-i

Një YouTuber është burgosur për gjashtë muaj pasi rrëzoi me qëllim aeroplanin e tij për shikime dhe më pas gënjeu për këtë para hetuesve amerikanë. Trevor Jacob, 30 vjeç, postoi videon e rrëzimit të avionit në dhjetor 2021, duke bërë të dukej se ishte një aksident. Ai u hodh nga avioni – me shkop selfie në dorë – dhe zbriti me parashutë për në tokë.

Videoja mblodhi pothuajse tre milionë shikime përpara se të hiqej. Në një marrëveshje për pranimin e fajësisë, Jacob tha se ai e filmoi videon si pjesë e një marrëveshjeje për sponsorizim produkti. Ish-snowboardisti olimpik u deklarua fajtor në fillim të këtij viti për akuzën e krimit të shkatërrimit dhe fshehjes me qëllimin për të penguar një hetim federal.

Jacob me shumë mundësi e ka kryer këtë vepër për të gjeneruar shikime në mediat sociale dhe mbulim lajmesh për veten e tij dhe për të përfituar përfitime financiare”, thanë të hënën prokurorët federalë në Kaliforni. “Megjithatë, kjo lloj sjelljeje ‘guximtare’ nuk mund të tolerohet. Në një deklaratë, Jacob tha se kjo përvojë ka qenë shumë përulëse dhe e përshkroi dënimin si vendimin e duhur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 24 Shkurt 2024

Dashi Ka ardhur momenti që të nisini të rishikoni strategjitë tuaja profesionale, në mënyrë që…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

NASA kërkon katër vullnetarë për në “Mars”

A keni menduar ndonjëherë se si është të jetosh në Mars? Tani ju mund të…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Premte 23 Shkurt 2024

Dashi Do të përfitoni nga aventurat e reja profesionale të cilat ju bëjnë protagonist të…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi Ditor e Enjte 22 shkurt 2024

DASHI Sido që të ketë qenë jeta juaj kohët e fundit, Dielli do ju ndihmojë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor , e Mërkurë 21 Shkurt 2024

Dashi Kjo e mërkurë është një ditë që do ju mësojë shumë gjëra. Sipas parashikimit…

LEXO ME SHUME