Categories Lajme

Policëve nuk u japin lekët, Rama i çon paratë te konviktet

Ministri i ri i sapo emëruar në detyre Sandër Lleshi duket se do te ketë edhe një obligim shtesë për punonjësit e strukturave të policisë.

Uniformat blu sipas shumë denoncimeve nga vetë ata, akoma nuk kanë marrë shpërblimet për orët e punës jashtë orarit.

Ja një denoncim i një punonjësi policie:

“Jam oficer Policie, nuk kemi mare lekët e ushqimit, orët jashtë orarit, lekët e rrobave pasi ligji na njef këtë të drejtë, por lekët tona sipas informacioneve kane shkuar per godinat e konviteve e studentëve”.

Ky problem që është i përseritur edhe vitin e kaluar duket se këtë vit po bëhet edhe më problemtik, pasi numri i orëve të papagura për punonjësit është shumë i madh.

Kështu qeveria po harron ata që punojnë me orë shtesë për të mbrojtur qëtesinë  dhe rendin edhe pas protestave të shumta që kanë shpërthyer në të gjithë vendin. Ata që përballne çdo dite me krimin e shtuar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME