Categories Lajme

Primaret në Vlorë/ Hysni Sharra, kandidati për kryebashkiak në zgjedhjet e 14 majit

Hysni Sharra është shpallur fitues në Primaret e PD për bashkinë e Vlorës. Sharra ka dale fitues duke marre 549 vota. Ndërsa kandidatët e tjera Nada Daullja ka marre 250 vota dhe Alta Haluci 231 vota.

Në këtë proces kanë votuar 1040 anëtarë, ndërsa 10 vota ishin të pavlefshme.

“Kjo është një festë e demokracisë dhe e pluralizmit. Dua të falenderoj kolegët për garën e pastër dhe të ndershme. Ky është vetëm fillimi i asaj që kemi premtuar. Një garë e fortë që do ti kthejë qytetarëve të Vlorës institucionin e bashkisë. Më 14 maj, qytetarët do të votojnë alternativën e PD”, tha Sharra.

Në Delvinë Ilir Mehmeti  mori 185 ose 54 perqind. Hasan Alizoti 83 vota ose 24 perqind dhe Bati Cucuri 76 vota ose 22 perqind.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME