Categories Lajme

Prodhonte prezervativ falso, shkatërrohet banda kriminale. Sekuestrohen 500.000 kuti me vlerë rreth 5.5 mln paund

Policia kineze ka shkatërruar një bandë kriminale që prodhonte prezervativ në mënyrë ilegale.

Zyrtarët arrestuan 17 anëtarë të bandës në zonat Henan, Hebei dhe provincat Zhejiang në Kinën Lindore.

Gjithashtu policia sekuestroi 500.000 kuti prezervativësh të falsifikuar me vlerë rreth 5.5 milion paund.

Nga hetimet rezultoi se për të bërë prezervativët ata përdornin gome të ricikluar.

Ekspertët e shëndetësisë thanë se prezervativët e rremë mund të çojnë në infeksion bakterial.

Autoritetet kineze thanë se ky lloj prezervativi i falsifikuar është një problem, pasi paraqiste rrezik për shëndetin publik.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME