Categories Lajme, Sport

Publikohen pamjet: Tifozët e Interit tentuan ta shpëtonin tifozin e shkelur nga furgoni

Janë publikuar pamje që shfaqin momentin kur një furgon e shkel për vdekje tifozin Danielle Beladinelli pas ndeshjes mes Interit dhe Napolit në dhjetor të vitit të kaluar në Milano. Tifozët e Interit shihen duke e tërhequr dhe duke bërë përpjekje ta shpëtojnë Beladinellin, pasi furgoni e shkel gjatë përleshjes.

Në hetimin për vrasjen Daniele Beladinelli tani janë të përfshirë plot 23 persona, të cilët kishin marrë pjesë në përleshjen mes tifozëve të Interit dhe Napolit pas lojës mes këtyre dy klubeve. Belardinelli ishte në fakt tifoz i Varese, mirëpo kishte udhëtuar për në Milano për të marrë pjesë në sulmin e organizuar nga tifozët e Interit, për t’i sulmuar tifozët e Napolit më 26 dhjetor. Të përfshirë në këtë përleshje ishin edhe rreth 30 persona të tjerë, të cilët kishin udhëtuar nga Nice. Belardinelli ishte shkelur dhe vrarë nga furgoni dhe hetimet për këtë incident tashme janë zgjeruar pasi që tani në listën e të dyshuarve, të lëshuar nga Policia e Italisë, bëjnë pjesë 23 persona.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kishin mbetur të bllokuar në një fshat në Përmet, Policia ndihmon 5 turistët francez, një prej tyre i dëmtuar në këmbë

5 turistë nga Franca janë ndihmuar nga Policia e Përmetit pasi kishin mbetur të bllokuar…

LEXO ME SHUME