Categories Sport

Refuzoi të prishte agjërimin, klubi përjashton nga skuadra futbollistin

Klubi francez i Nantes është përfshirë në polemika për shkak se trajneri i saj, Antoine Kombouare, ka përjashtuar nga skuadra një nga futbollistët, për arsye se ai refuzoi të prishte agjërimin ditën e ndeshjes.

Bëhet fjalë për mbrojtësin algjerian Jaouen Hadjam, i cili nuk u grumbullua për ndeshjen e fundjavës së kaluar, ndaj Reims.

20-vjeçarit iu kërkua që ditën e ndeshjes të hante dhe të pinte me shokët, për të qenë në formën më të mirë të mundshme, por ai nuk pranoi ta bënte këtë gjë.

Kur u pyet për këtë çështje, trajneri Kombouare tha: “Nuk ka vend për polemika. Ajo ishte zgjedhja e tij dhe unë e respektova. Nuk ishte ndëshkim, por unë kam një metodë pune. Gjatë javës, nuk kam asnjë problem me lojtarët që agjërojnë. Jam i gatshëm që t’i mbështes sepse e di që nuk është e lehtë për ta. Por, në ditën e ndeshjes, nuk duhet agjëruar. Ata që agjërojnë atë ditë, nuk janë pjesë e ekipit për ndeshjen sepse nuk dua që të dëmtohen”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

U pezullua nga futbolli, reagon Pogba: Jam i zhgënjyer, do ta apeloj vendimin

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, ka publikuar një mesazh të gjatë në rrjetet e tij…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME