Categories Lajme

Reshjet/ Del nga shtrati lumi i Vjosës, përmbytet Bypass-i i Tepelenës

Reshjet e fundit të shiut që kanë përfshirë vendin kanë sjellë shtimin e sasisë së prurjeve të lumit Vjosë ku për pasojë ka pasur dhe përmbytje.

Gazetarja e ‘Fax Neës’ Ervina Shehaj raporton se lumi Vjosa ka dalë nga shtrati dhe ka përmbytur Bypass-in e Tepelenës.

Vazhdimi i reshjeve të shiut me një intensitet të lartë mund të shkaktojë përkeqësimin e situatës. Kujtojmë që vitin e kaluar Shqipëria pati probleme të mëdha pothuajse në të gjithë vendin pas daljes së lumenjve nga shtrati që sollën pëmbytje të mëdha dhe evakuim të shumë banorëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME