Categories Kuriozitete

Rikthehet “The Lion King”

Filmi i animuar “The Lion King”, i cili fitoi zemrat e të gjithëve kur u publikua në vitin 1994, do të rikthehet. Kompania filmike “Walt Disney Pictures” ka publikuar trailerin e filmit të ri, që duket më shumë si një film real sesa i animuar.

Në nisje të trailerit dëgjohet Mufasa duke i shpjeguar djalit Simba që një ditë, pas vdekjes se tij, do të jetë ai që do të trashëgojë pushtetin. Regjisorët e filmit janë Iron Man dhe Jon Favreau, ndërsa në kastin e  aktorëve të zërit janë Donald Glover si Simba, Beyoncé si Nala dhe James Earl Jones në rolin e tij si Mufasa.

Pjesë e filmit është dhe këngëtari Elton John, i cili do të ripunojë disa nga kompozimet e tij të përdorura në filmin e parë.

“The Lion King” do të publikohet më 19 Korrik 2019.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Cilët janë më të lumtur, ata që kanë para apo kohë? (Studimi)

Paraja mund ta blejë lumturinë në njëfarë forme, por kjo nuk do të thotë që…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Gërvishtja e ditëlindjes i sjellë gruas 1 milion dollarë

Një grua nga Illinois i ShBA-së, e cila përdori ngjyrën e saj të preferuar për…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Çfarë tregon mënyra se si qëndroni për karakterin tuaj

Edhe kur nuk lëvizim, trupi ynë shpreh dhe komunikon gjëra që nuk i imagjinojmë. Si,…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Premte 1 Mars 2024

Dashi Atmosfera ne çift do jete përgjithësisht e mire gjate kësaj dite. Te dy se…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Pse kemi një ditë të brishtë çdo katër vjet? Shpjegimi shkencor i 29 shkurtit

Këtë vit kemi datën 29 shkurt në kalendarët tanë dhe ekzistenca e saj shoqërohet edhe…

LEXO ME SHUME