Categories Lajme

Policia greke ka goditur një grup të trafikut të lëndëve narkotike që vinte nga Shqipëria.

Një automjet nuk i është bindur policisë së Igumenices në aksin Sajadhe – Igumenicë në vendin e quajtur Rajo. Forca të shumta kanë vazhduar ndjekjen dhe kanë arritur të ndalojnë mjetin në qytetin e Igumenicës ku kanë arrestuar drejtuesin, 21-vjeç dhe pasagjerin 17-vjeç, të dy shqiptare. Brenda në mjet u gjetën dhe sekuestruan 5 pako me 2 kg 980 gram marijuanë që ishte destinuar të tregetohej në Korfuz.

Ndërkohë në Korfuz është arrestuar një shqiptar 27-vjeç, pasi akuzohet se në një zonë bujqësore të Korfuzit kishte fshehur 7 kg 170 gram marijuanë të cilat u sekuestruan.

Po ashtu gjatë një operacioni të policisë greke në Athinë, në një banesë në Nikaia, u gjeten dhe sekuestruan 39 pako me 41 kg marijuanë. Ne pranga, pronari i banesës, grek 32-vjeç.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Emrat/ Vodhën kamerat e sigurisë të një biznesi, arrestohen 2 persona në Librazhd

Policia në Librazhd ka ndaluar dy persona, që dyshohet se kanë vjedhur kamerat e sigurisë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sarandë/ U kap me doza cannabisi dhe një mjet prerës (thikë), në automjet, vihet në pranga 46-vjeçari

Sarandë/Goditje të njëpasnjëshme në kuadër të megaoperacionit “Tempulli 2”, kundër veprimtarisë kriminale të shitjes në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbante kanabis në makinë për ta shitur, në pranga 32-vjeçari në Shkodër. Sekuestrohen edhe 115 fara lëndë narkotike

Një 32-vjeçar është vënë në pranga në Shkodër, pasi iu gjet në makinë lëndë narkotike…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atentat shqiptarit në Spanjë, 34-vjeçari qëllohet me 5 plumba

Një 34-vjeçar shqiptar ka rënë pre e një atentati mbrëmjen e djeshme në Marbella të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

DETAJE/ Si doli pronar tokash në Spitallë qytetari 7 vjet pasi kishte ndërruar jetë! Skema e përdorur për tjetërsimin e pronës

Qindra mijëra metra tokë rezultuan të tjetërsuara në zonën e Spitallës në Durrës. Tjetërsimi sipas…

LEXO ME SHUME