Categories Lajme

Në fillim të vitit të ardhshem i gjithë territori i pyllit të Sodës do të jetë i pastër

Ne diten kombetare te aksionit “Te pastrojme Shqiperine ne nje dite”,prefekti i qarkut te Vlores Flamur Mamaj ka konfirmuar situaten ne zonen e pyllit te Sodes ne Vlore,nje nga zonat me problmetike sa i perket depozitimit te mbetjeve dhe demtimit te kesaj zone.

Dhe ne fakt aksioni per pastrimin e Shqiperise ne nje dite,eshte ndalur sot ne Vlore,pikerisht ne zonen e pyllit te Sodes,aty ku prej vitesh problematika nuk ka marr ende nje zgjidhje si sa i perket mbetjeve ,por edhe demtimit te pyllit.

Cilesuar mushkria e qytetit te Vlores,situata ne kete zone po shkon drejt demtimit te plote,por edhe mbetet nje vend i depozitimit te mbetjeve te shumellojta. Dhe pikerisht ne diten e aksionit te pastrojme Shqiperine ne nje dite ,institucionet ne Vlore jane ndalur pikerisht ne pyllin e Sodes,ndersa synohet qe me fillimin e vitit te ardhshem kjo zone te kthehet ne nje ambjent sa me paster.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME