Categories Lajme

Vlora zbulon dy kandidatë zyrtar për kryetar të PD të Vlorës

Genc Deromemaj dhe Gjergji Nika do të garojnë për postin e kreut të PD të Vlorës.

Kryetari aktual Gramoz Nazëraj është tërhequr nga gara me argumentin për t’ja lënë drejtimin e partisë një tjetër figure të re. PD e Vlorës do të përfshihet në procesin e zgjedhjes së kryetarit të ri të saj.

Gjithçka është vendosur në orët e fundit, ndërsa do të ndërpritet në mes manadati i kryetarit aktual të PD të Vlorës, Gramoz Nazëraj.
Në selinë blu mbërriti këtë të premte edhe udhëzimi për zgjedhjet të cilat do të zhvillohen brenda datës 2 dhjetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME