Categories Lajme

Itali/Roma mbyll portet për anijen e një OJQ-je me 300 migrantë

Portet italiane do të rinë të mbyllura për rreth 310 migrantët e shpëtuar në Mesdhe nga OJQ-ja spanjolle “Proactiva Open Arms”, deklaroi sot ministri italian i Brendshëm, Matteo Salvini, pas një refuzimi të parë nga autoritetet e Maltë.

“Përgjigja ime është e qartë, portet italiane janë të mbyllur!”, shkruan në “Twitter” ministri i ekstremit të djathtë.

“Për trafikantët e qenieve njerëzore dhe për ata që i ndihmojnë, festa mbaroi”, vazhdon ai.

Salvini theksoi se “kërkesa e OJQ-së për të lejuar aksesin në territorin italian të burrave, grave, fëmijëve dhe bebeve të shpëtuara dje, u dërgua pas një përgjigje negative nga Malta”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME