Categories Kuriozitete

Rrugëtim interesant: Rreth botës me piano (Video)

Disa persona kanë ide shumë interesante që për shumëkënd janë tejet të çuditshme. I tillë është edhe Dotan Negrin, i cili e la punën në New York, e kishte marrë pianon me vete, dhe ishte nisur në një udhëtim rreth e përqark botës.

Ai kishte vetëm një qëllim kënaqësinë, duke e thjeshtuar jetën e tij në tri gjëra: muzikën, udhëtimin dhe njerëzit. Begrin,  me pianon e tij, ka vizituar mbi 300 qytete dhe mbi 20 shtete të ndryshme, ku ka performuar edhe nëpër rrugë duke argëtuar njerëzit. Negrinit i pëlqen kjo jetë, destinacinet të cilat i viziton, muzika e pianos, si dhe të takojë njerëz të mirë. Dhe, kështu e ka në plan të vazhdojë jetën e tij. Ai ka krijuar dhe ueb-faqen personale, pianoaround.com, ku publikon fotografi dhe video interesante nga aventurat e tij rreth botës, ndërsa për të kanë raportuar mediat më të fuqishme botërore.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

“Po të divorcoj”, Princesha e Dubait i jep fund martesës me një mesazh online

Pas më shumë se një viti martesë dhe pas gati dy muajsh nga sjellja në…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 30 Maj 2024

Dashi Sot është një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Shfrytëzojeni pasi…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

ZBULIMI/ Shkencëtarët mund të kenë zgjidhur misterin e piramidave të Egjiptit

Shkencëtarët mendojnë se kanë zgjidhur misterin e mënyrës se si 31 piramida, përfshirë kompleksin e…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Diel 19 Maj 2024

Dashi Dite shume e trazuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 15 Maj 2024

Dashi Këtë ditë duhet të mendoni që të ndryshoni garderobën tuaj: rrobat që nuk i…

LEXO ME SHUME