Categories Lajme, Politike

Saimir Tahiri nuk i ka humbur mbështetësit

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk i ka humbur mbështetësit. Ai doli këtë të enjte para gazetarëve ku tha se në Itali ishin mbyllur hetimet për të pasi nuk ishin gjetur prova.

“Në përfundim të hetimeve u dha vendimi për pushimin e hetimeve se nuk ka asnjë të vërtetë. Unë sot kam vendimin e gjykatës ku thuhet se pushohen hetimet ndaj Tahirit se nuk ka asnjë lidhje me asnjë të paligjshme. Rezultati është ky sot, që autoritetet italiane me vendim të formës së prerë kanë mbyllur hetimet se unë nuk kam lidhje me asnjë të paligjshme” – tha Tahiri.

“E kujtoni si prokurorët donin arrestimin tim se ka ardhur dosja nga Italia? Basha donte arrestimin tim, opozita bërtiste se isha përfshirë në trafikun, Kryemadhi dhe kryemëdhenjtë e tjerë që ka nga mbara bënte të njëjtën gjë, u bënë bashkë të nënës dhe të njerkës bilbila dhe kopila që Tahiri të futej në burg.

Ua bëra qejfin më shumë se çe kishin menduar ata vetë kërkova hetim nga antimafia italiane dhe ata më çuan këtë vendim” – nuk la pa sulmuar Tahiri. Pas konferencës ai është ndalur edhe nga disa mbështetës që qëndronin para hotel Rogner ku u zhvillua konferenca. ©LAPSI.al

tahiri takim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME