Categories Teknologji

Samsung zbulon një TV masiv sa një mur (Foto)

Samsung zbuloi televizionin 219-inç Micro LED TV, i quajtur “The Wall”, në shfaqjen e Consumer Electronics 2019 në Las Vegas këtë javë. Ky televizion përdor energji më pak se televizorët e tanishëm, por krijon një imazh më të ndritur.

Nëse mendoni se një ekran i tillë është më i përshtatshëm për një stadium sesa për një dhomë të gjallë, po vjen një version modular prej 75 inç. Samsung nuk ka ndarë ndonjë datë të veçantë të lëshimit ose detaje rreth çmimit, por ndoshta nuk do të jetë i lirë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

WhatsApp shton sigurinë në aplikacion me veçori të reja

WhatsApp është rikthyer sërish me një veçori tjetër të shtuar. Por kjo veçori e re…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME