Categories Sport

Barcelona: Puna e Neymarit është e kryer

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka përsëritur se s’ka marrë asnjë thirrje për të rikthyer në skuadër, yllin e Paris Saint-Germainit, Neymar. “El Mundo” raportoi më herët se babai i lojtarit ka marrë shumë lutje nga bordi i Barçës që të rikthejë të birin në Camp Nou, ndërsa tash Valverde ka thënë se ai nuk është në dijeni të një ngjarjeje të tillë.

“Njerëzit duan të flasin gjëra të mëdha për lojtarët në klube tjera. Ai është lojtar i mrekullueshëm, pati Botëror të mirë, por tash është klub tjetër, andaj s’ka asgjë për të thënë. Nuk është në pyetje thirrja e Neymarit… askush nuk më ka telefonuar mua. Lajmet janë gjithmonë. Ai është lojtar i PSG-së dhe ne e respektojmë”, ka thënë Valverde.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME