Categories Lajme

SHBA “Kujdes, mbyllni dyert”/ Policia ngre alarmin dhe paralajmëron qytetarët: Një vrasës i rrezikshëm është arratisur nga burgu

Autoritetet në SHBA kanë ngritur alamrin, pasi një vrasës ëshët arratisur nga burgu, dukle u endur i lirë.

Bradley Gillespie, 50 vjeç, u pa për herë të fundit në pamjet CCTV në Institucionin Korrektues Allen/Oakëood (AOCI) në Lima, Ohio , të hënën (22 maj) rreth orës 8:41 të mëngjesit me orën lokale, por arriti të largohej nga objekti së bashku me një të burgosur tjetër, James Lee.

Zyrtarët paralajmëruan publikun që të dy burrat ishin “të rrezikshëm” dhe nuk duhet të afroheshin nëse dalloheshin.

“Bradley Gillespie ka një histori krimesh të rrezikshme dhe të dhunshme. Në këtë kohë ne besojmë se Bradley Gillespie duhet të konsiderohet si një rrezik për publikun dhe të supozohet se është i armatosur me një armë,” tha një zëdhënës i policisë.“I bëjmë thirrje komunitetit të jetë i zellshëm. Mbyllni vendbanimin tuaj, mbyllni automjetet tuaja dhe jini vigjilent. Ndizni dritat e jashtme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME